Chlorella

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

Chlorella

Czy wiesz, że chlorella potrzebuje ogromnej ilości światła oraz wysokich stałych temperatur. Z tego powodu niewiele jest krajów na świecie, które są w stanie sprostać takim wymaganiom. Plantacje w Tajwanie, Australii i Nowej Zelandii należą do tej grupy. Ze względu na duże bezpośrednie nasłonecznione obszary oraz czyste powietrze chlorella w tych rejonach rośnie najlepiej. Chlorella powinna mieć głęboki, zielony kolor i wyraźny morski zapach, świadczy to o dużej zawartości chlorofilu.

Witaminy w chlorelli

W wielu źródłach podawana jest informacja, że chlorella zawiera więcej witaminy B12 niż pieczeń wołowa czy porównywalną ilość białka, jak produkty pochodzenia zwierzęcego, więc jaki jest sens zażywania alg w przypadku gdy jemy mięso? A jednak warto chociażby dlatego, że nasz organizm zostanie mniej obciążony i nie pojawi się problem nadmiernego cholesterolu. Chlorella ponadto zawiera więcej wapnia niż krowie mleko oraz największą ilość chlorofilu spośród produktów spożywanych przez człowieka. Znajdziemy tam także znaczące ilości żelaza, jodu, cynku i kobaltu. Kolejną niezwykłą właściwością chlorelli jest jej niesamowita przyswajalność nawet do 80%. W przypadku wielu suplementów czy syntetycznych witamin, minerałów mówimy o 20-30%.

Zdrowotne właściwości chlorelli

Chlorella wzmacnia prawidłowe funkcjonowanie jelit, przyczynia się do namnażania wartościowych bakterii. Ciekawą właściwością chlorelli jest zwiększanie przez nią absorbcji substancji odżywczych przez ścianki jelit, co powoduje uczucie sytości zmniejszając łaknienie. W wyniku czego jemy mniej zachowując jednocześnie bogatą dietę odżywczą.

Przyczyn chorób  coraz częściej upatruje się w trzech czynnikach: niedoborze witamin, nadmiarze toksyn, metali ciężkich w organizmie oraz nadmiernym stresie. Właściwości chlorelli wpasowują się tu idealnie. Po pierwsze zawartość chlorofilu poprawia obraz krwi i zawiera, jak wyżej było wspomniane, całą gamę składników odżywczych. Po drugie alga ta wchłania metale ciężkie i inne substancje toksyczne i wydala je z organizmu drogą naturalną. Po trzecie zdrowej jelita to zdrowe emocje. Powstaje coraz więcej książek napisanych przez lekarzy, gdzie podkreśla się jak ogromny wpływ na nasz stan psychiczny mają dobrze funkcjonujące jelita. Możemy być pewni, że chlorella zadba o nasze jelita, które coraz częściej określa się jako drugi mózg.

Niezwykłe możliwości chlorelli 

Chlorella posiada jeszcze jedną niezwykłą właściwość, którą zachwyca się świat nauki. Potrafi ona co 20 godzin mnożyć się czterokrotnie. Stanowi to rekord świata w świecie roślin. Po spożyciu przez człowieka, chlorella przyspiesza rozwój flory bakteryjnej w jelitach, jak i regeneracje tkanek. Ma to szczególne znaczenie po przebytej radioterapii lub chemioterapii.

Chlorella  Jest 2 produktów.
Wyświetlam 1 - 2 z 2 produktów
Wyświetlam 1 - 2 z 2 produktów