Koloidy

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

Koloidy

Anokoloidy - alternatywa dla kosmetyków?

Coraz częściej w kosmetologii wykorzystywane są nanokoloidy. Niezwykłe właściwości małych drobinek metali, które są rozprowadzane w demineralizowanej wodzie, są dziś wykorzystywane do produkowania bardzo skutecznych produktów ochronnych i kosmetycznych.

Czym są nanokoloidy?

Nanokoloidy i koloidy są produktami Nanotechnologii. Ta nowoczesna dziedzina nauki, stwarza bardzo szerokie możliwości, także, jeśli chodzi o kosmetologie. Pojęcie to jest najczęściej definiowane jako otrzymywanie i zastosowanie struktur, których co najmniej jeden wymiar jest wyrażany w nanometrach. Dzięki temu możemy tutaj osiągnąć kontrolę na poziomie atomowym i molekularnym cząsteczek. Same nanokoloidy to małe klastery, które składają się z około stu atomów. Są one zawieszone w idealnie czystej zdemineralizowanej wodzie. W koloidach cząstki metali stanowią zdecydowanie większą część procentową od ich jonów.

Jakie właściwości mają nanokoloidy?

Każde koloidy mają inne właściwości. Na przykład srebro koloidalne jest bardzo silnie bakteriobójcze i ma działanie grzybobójcze. W przypadku złota należy tutaj docenić łatwość wnikania do wnętrza organizmu. Działa też silnie, jeśli chodzi o pobudzenie i regeneracje. Platyna jako jedyna wspomaga proces katalicznego niszczenia komórek rakowych i odnawia zdeformowane komórki zwłaszcza w przypadku skóry.

Dlaczego warto stosować nanokoloidy?

Nanokoloidy mają szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o kosmetologie. Likwidują one bakterie powodujące rozkład potu i tym samym likwidują jego nieprzyjemny zapach. Służą też jako ochrona przed pleśniami, grzybami, chorobami i jednocześnie pomagają je usuwać. Są nietoksyczne. Nie wywołują reakcji alergicznych i podrażnienia. Nie reagują z kwasami organicznymi oraz kwasem solnym. Kwasy te stanowią typowe składniki obecne wewnątrz trawiennego ludzkiego czy zwierzęcego układu pokarmowego. Ostatecznie są bezpieczne oraz nietoksyczne. Wspomagają rozwój komórek i nie akumulują się w organizmie, a także nie zawierają wolnych rodników i nie podrażniają błon śluzowych.

Koloidy  Jest 10 produktów.

Podkategorie

 • Złoto koloidalne
  Analizując zdobycze starożytnego Egiptu niejednokrotnie zwracamy uwagę na rozwój medycyny, jaki był udziałem mieszkańców państwa faraonów. To właśnie tam po raz pierwszy zaczęto wykorzystywać złoto w celach leczniczych. Nie stronili od niego jednak również chińscy lekarzy, w średniowieczu zaś złoto stało się dla wielu osób niemal obsesją. I nawet jeśli w kolejnych stuleciach zapomnieliśmy o jego prozdrowotnych właściwościach, nie możemy nie dostrzec tego, że obecnie powoli do nich wracamy. Z pomocą przychodzi nam przy tym złoto koloidalne.

  Czym jest złoto koloidalne?

  Gdy mówimy o złocie koloidalnym, zwykle mamy na myśli zawiesinę składającą się z cząsteczek kruszcu o mikroskopijnej wielkości znajdujących się w wodzie destylowanej. Zawiesina ta może zostać utworzona dzięki procesowi rozpuszczania złotej elektrody, do czego dochodzi pod wpływem prądu elektrycznego, którego stężenie jest bardzo niskie.
  W tym miejscu warto podkreślić, że nie jest ono zawsze tak samo skuteczne. Kluczowe znaczenie ma w jego przypadku zarówno wielkość, jak i stężenie cząsteczek złota w roztworze. Co ciekawe, niedobrze, jeśli jest ich za dużo, preparat nie tylko nie jest bowiem wtedy skuteczniejszy, ale również może prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji.

  Jakie właściwości ma złoto koloidalne?

  Po złoto koloidalne można sięgać z wielu powodów. To znakomita opcja, jeśli zależy nam na regeneracji organizmu, złoto przydaje się jednak również, gdy niepokojące nas zmiany dotyczą zarówno układu pokarmowego, jak i krwionośnego. To także sposób na wzmocnienie pozytywnej energii, jaką posiada nasze ciało, nic więc dziwnego, że poprawia nie tylko kondycję ciała, ale i samopoczucie. Złoto koloidalne może być cennym wsparciem u pacjentów z reumatyzmem, zapaleniem węzłów chłonnych, a nawet przy stwardnieniu rozsianym. Może też wspierać leczenie nowotworów.

 • Srebro koloidalne
  Srebro koloidalne już od lat jest wykorzystywane w medycynie i farmakologii, a leki z jego udziałem pojawiają się zarówno w farmakologii, jak i w okulistyce. Nic więc dziwnego, że systematycznie rośnie zainteresowanie jego właściwościami i liczba osób, które chciałyby mieć z nim kontakt częściej.

  Czym jest srebro koloidalne?

  Termin srebro koloidalne oznacza preparat zawierający mikroskopijne cząsteczki srebra oraz wodę dejonizowaną. Mieszanka charakteryzuje się dużym stopniem rozdrobnienia, a jej skuteczność, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku złota koloidalnego, jest uzależniona od zachowania odpowiednich proporcji. Ponieważ srebro jest metalem ciężkim, nie może być go zbyt dużo tak, aby organizm nie miał problemów z jego przyswojeniem. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma zaopatrywanie się w srebro koloidalne do picia wyłącznie z pewnych źródeł.

  Jakie właściwości ma srebro koloidalne?

  Srebro koloidalne sprawdza się znakomicie w procesie leczenia szeregu chorób. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o leczeniu chorób dziąseł, leczeniu zapalenia spojówek, kurzajek, wrzodów, licznych chorób skóry, a nawet w kontekście leczenia przeziębienia i grypy. Regularnie stosowane może też zmniejszać podrażnienia pojawiające się choćby w następstwie ukąszenia przez owada. Może też wspomagać proces leczenia zapalenia pęcherza moczowego, zapalenia zatok, a nawet zapalenia oskrzeli i płuc. Oczywiście, nie wolno zapominać o tym, że stosowanie go nie powinno być postrzegane jak alternatywa dla terapii zaproponowanej przez lekarza.

  Jak stosować srebro koloidalne?

  Srebro koloidalne jest przeznaczone zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. W tym pierwszym przypadku należy jednak bacznie zwracać uwagę na to, w jaki preparat się zaopatrujemy. Z pomocą przyjdzie nam jedynie srebro niejonowe, jony srebra wchodzą bowiem w reakcje choćby z kwasami żołądkowymi, co może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Srebro koloidalne może być również stosowane w celach pielęgnacyjnych, a nawet – do likwidacji roztoczy.
 • Kremy wegańskie NANO

  Kremy wegańskie NANO

 • Miedź koloidalna

  Miedź koloidalna 

 • Platyna koloidalna

  Platyna koloidalna 

Wyświetlam 1 - 10 z 10 produktów
Wyświetlam 1 - 10 z 10 produktów