Książki

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

Książki o zdrowiu

Książki o zdrowiu są niezastąpionym źródłem wiedzy o funkcjonowaniu naszego organizmu i dotykających nas chorobach. Zdrowie ma ścisły związek z tym co jemy i jaki tryb życia prowadzimy, dlatego warto wiedzieć co jest dla niego dobre, a co nie. Wprowadzenie prostych "przepisów" do naszej codzienności umożliwia poprawę zdrowia i samopoczucia. Książki o zdrowiu i podobnej tematyce mogą stanowić wartościową lekcję dotyczącą rozwiązania danego problemu - zarówno fizycznego jak i psychologicznego. W książkach różnych autorów znajdziesz praktyczne porady dotyczące takich zagadnień jak profilaktyka zdrowotna, wpływ diety na ciało i umysł czy sposoby leczenia przewlekłych chorób prostymi metodami. Książki o zdrowiu rozwiną twoją wiedzę zaczerpniętą z natury, a co najważniejsze pomogą ci dokonywać świadomych wyborów w życiu. Dowiesz się o metodach oczyszczania organizmu, sposobach diagnozy pospolitych dolegliwości, poznasz podstawy medycyny chińskiej i akupunktury. Proponujemy najlepsze tytuły książek zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Obserwacja swojego organizmu jest kluczem do zdrowia. Zapraszamy do wyboru najlepszej pozycji dla siebie.

Książki  Jest 1008 produktów.

Podkategorie

 • Zdrowie w naturze

  Kiedy współczesne metody leczenia nie pomagają często uciekamy się do sposobów alternatywnych. Medycyna naturalna opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na naturalnych metodach leczenia, takich jak zioła, nasiona i rośliny. Nie używa się w niej chemicznych leków ani technik, które ingerują w ciało człowieka. Medycyna naturalna jest wykorzystywana od wieków i ceniona w szczególności za brak skutków ubocznych. Stosuje się w niej techniki obejmujące masaże, ziołolecznictwo, leczenie światłem, kolorami, za pomocą drzew, kamieni, akupunktury czy homeopatii. W naszym serwisie można znaleźć książki poświęcone ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Książki z tego zakresu dają cenne wskazówki dotyczące utrzymania ciała w stanie równowagi. Medycyna naturalna może być krokiem w kierunku poznania własnego organizmu i podjęcia odpowiedzialności za swoje zdrowie. W tej kategorii proponujemy książki o naturalnym leczeniu, poświęconym tradycyjnym i sprawdzonym metodom leczenia w atrakcyjnych cenach. W ofercie posiadamy pozycje zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych. Wśród proponowanej literatury znajdziesz książki związane z naturalną medycyną, odkwaszaniem organizmu, leczeniem ziołami i pracą z umysłem w procesie zdrowienia.

 • Zdrowe jelita

  Zdrowe jelita to przede wszystkim właściwy sposób odżywania się, co pozwala nam na zachowanie naturalnej, dobroczynnej flory bakteryjnej jelit.

  Jak dbać o jelita?

  Jeśli zbyt często pojawiają się dolegliwości trawienne to znak, że czas zastanowić się jak zachować zdrowe jelita. Pierwszym krokiem musi być zmiana naszych przyzwyczajeń kulinarnych. Wskazane jest tutaj jedzenie dużej ilości gotowanych warzyw oraz owoców. Bardzo pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit mają kaszy jaglane, ryby, marchew z groszkiem czy kuskus. Niekorzystny – cebula, kapusta, kalafior oraz czosnek. Problemom jelitowym sprzyjają też niedobory cynku oraz witaminy D, trzeba więc stale je uzupełniać, stosując suplementy o wysokiej biodostępności. Oprócz cynku i witamin D, A, E i C ważna jest też krzemionka wpływająca na gojenie się podrażnionej błony śluzowej jelit. Jeśli stan jest poważny, trzeba się też wyposażyć w dobrej jakości preparat pro biotyczny. Środki te zawierają najwięcej szczepów bakterii niezbędnych do prawidłowego trawienia i przyswajania składników odżywczych.

 • Zdrowa tarczyca i Hashimoto

  Choroba Hashimoto jest rodzajem zapalenia tarczycy. Występuje, gdy twój układ odpornościowy atakuje tarczycę - mały gruczoł zlokalizowany u podstawy szyi, pod jabłkiem Adama. Tarczyca (tarczyca) jest częścią układu hormonalnego, który syntetyzuje hormony w celu koordynowania wielu funkcji organizmu. Więcej o tej chorobie dowiemy się czytając książki o tarczycy, oraz książki o hashimoto.

  Choroba Hashimoto jest również znana jako przewlekłe chłoniakowe lub autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Zapalenie w chorobie Hashimoto często prowadzi do niewydolności tarczycy ( niedoczynności tarczycy ). Najczęściej występuje u kobiet w średnim wieku.

  Na początku możesz nie zauważyć objawów choroby Hashimoto lub zaobserwować pogrubienie przedniej części krtani (wole). Choroba Hashimoto powoli postępuje z biegiem lat i powoduje przewlekłe uszkodzenie tarczycy, co prowadzi do zmniejszenia zawartości hormonów we krwi. Objawy choroby Hashimoto sprowadzają się głównie do objawów niedoczynności tarczycy

  • Zmęczenie i powolność
  • Nadwrażliwość na zimno
  • Zaparcia
  • Blada, sucha skóra
  • Opuchnięta twarz
  • Ochrypły głos
  • Przyrost masy ciała z nieznanych przyczyn, występujący rzadko i rzadko przekraczający 5-10 kilogramów, z których większość jest płynna
  • Ból mięśni, zwiększona wrażliwość i ograniczona ruchliwość, szczególnie w ramionach i biodrach
  • Ból i ograniczona ruchliwość stawów, obrzęk kolan lub małe stawy dłoni i stóp
  • Osłabienie mięśni, szczególnie kończyn dolnych
  • Nadmierne lub długotrwałe krwawienie miesiączkowe (krwotok miesiączkowy)
  • Depresja
 • Ziołolecznictwo
  Ziołolecznictwo przeżywa obecnie ogromny renesans. Chętnie sięgamy po ziołowe leki jako alternatywę dla swoich chemicznych odpowiedników, ale coraz częściej także leczymy domowymi sposobami różne dolegliwości, opierając swoje terapie właśnie na ziołach. zioła jednak, o czym nie wolno zapominać bywają także bardzo silnymi truciznami, źle dobrane nie tylko nie pomogą, ale mogą nasilić dolegliwości lub spowodować nowe. Tu z pomocą przyjdą nam książki o ziołolecznictwie. Nie powinniśmy zaczynać przygody z ziołami bez podstawowej, ale rzetelnej i sprawdzonej wiedzy o działaniu ziół, ich wzajemnym oddziaływaniu oraz interakcjach np. z jedzeniem, lekami, czy np. słońcem (dla przykładu pijąc dziurawiec, powinniśmy ograniczyć kąpiele słoneczne).
  Początkujący zielarz lub zielarka powinna zaprzyjaźnić się z książką "Siła ziół - Dbanie o zdrowie jest prostsze, niż myślisz." Patrycji Machałek. W przystępnej formie autorka dzieli się sposobami na codzienne dolegliwości. Książki o ziołolecznictwie to także wiedza o profilaktyce i metodach nie tylko pomagającej w konkretnej dolegliwości, ale ogólnie usprawniających nasze ciało, jak na przykład pozycja "Zielony detoks" Zbigniewa T.Nowaka.
 • Kuchnia roślinna

  Coraz większa liczba osób czy to ze względów etycznych, czy też zdrowotnych, decyduje się na zmianę diety z mięsnej na wegetariańską.

  Współcześnie odżywianie bezmięsne jest dużo prostsze niż kiedyś. Istnieją książki kucharskie, które bazują wyłącznie na wegetariańskich przepisach, a Internet pełen jest pomysłów na wykorzystanie warzyw i owoców, do codziennego odżywiania się. Kuchnia roślina ma wiele zalet. Dania jarskie powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, dzięki spożywaniu mniejszej ilości szkodliwych nasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki większej ilości błonnika poprawia się trawienie. Dieta oparta na produktach pochodzenia roślinnego dostarcza mniej sacharozy, a więcej węglowodanów złożonych i błonnika pokarmowego. Jest też bogatsza w witaminy, a także magnez czy potas. Jednocześnie w dużej mierze eliminujemy szkodliwe dla nas konserwanty, antybiotyki czy leki weterynaryjne, które obecne są w spożywanych przez nas zwierzętach. Ostatecznie dieta jarska to doskonała profilaktyka i wsparcie sposób leczenia chorób cywilizacyjnych.

 • Diety, właściwe odżywianie

  Wiele osób stara się dzisiaj prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiać sport, a także przejść na właściwe odżywianie. Istnieje wiele diet, które pomagają szybko zmniejszyć wagę, ale efekt nie zawsze jest stały, ponieważ utracone kilogramy szybko wracają. Aby tego uniknąć, powinieneś trzymać się odpowiedniego menu. Dużo informacji i wiedzy dostarczą nam książki o właściwym odżywianiu i książki z dietami.
  Rezultat stosowania diety będzie zauważalny już po miesiącu. W zbilansowanej diecie znajdują się wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym witaminy i minerały, które mogą poprawić zdrowie i samopoczucie. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać przy takiej diecie, jeśli nie zastosujesz się do wskazówek, waga w końcu zacznie ponownie przybierać na wadze. Zasady diety powinny obejmować:
  Rano i po południu możesz jeść więcej jedzenia niż wieczorem, ponieważ metabolizm w ciągu dnia przyspiesza. Wieczorem powinieneś przygotować lekką kolację, a także zrezygnować z jedzenia słodyczy.

  Aby proces przyswajania pożywienia był szybszy i bardziej kompletny, należy podzielić posiłek na sześć części. Nie rób zbyt długich przerw, aby nie odczuwać głodu.

  Będziesz musiał zrezygnować z wszelkich fast foodów, a także tłustych potraw, co pomoże szybciej schudnąć.
  Zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w złożone węglowodany, uzupełnienie diety o świeże owoce. Przyspieszy to proces odchudzania.

  Aby zachować wynik, będziesz musiał przyzwyczaić się do tej zasady żywienia, ponieważ tylko ciągłe przestrzeganie zasad pomoże utrzymać harmonię sylwetki.

  Przy wyborze produktów ważne jest, aby dodać do menu takie składniki, które są bogate w minerały, błonnik, witaminy i inne składniki.

 • Medycyna chińska
  Świadome osoby coraz częściej nieufnie podchodzą do medycyny akademickiej. Główną wadą praktyki wielu lekarzy jest fakt, że leczą chorobę, bardzo konkretny wyizolowany objaw, ale nie patrzą na pacjenta holistycznie, czyli całościowo. Stąd odwrotowi od akademickiej medycyny towarzyszy renesans tradycyjnych metod leczenia, ziołolecznictwa, leczenia dietą itp. Łatwo tu niestety wpaść w pułapkę i zaufać różnej maści szarlatanom. Z pomocą mogą przyjść książki o medycynie chińskiej, które zawierają dawkę praktycznej, ale sprawdzonej i rzetelnej wiedzy.
  Tradycyjna medycyna chińska traktuje człowieka jako całość. W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej bardziej dąży do utrzymania równowagi w całym organizmie, a także między sferą ciała i umysłu, rozumiejąc, że tylko taka harmonia zapewnia zdrowie i długie życie w dobrostanie. Na początek warto sięgnąć po książkę "Medycyna chińska w praktyce" Hamid Montakab, która jest kompendium wiedzy o tradycyjnych i skutecznych sposobach terapii. Dobre książki o medycynie chińskiej odzwierciedlają podejście do pacjenta właśnie jako całości, dobrym przykładem takiego w pełni holistycznego podejście będzie " Chińska droga do zdrowia, spokoju i wolności Wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie" Gerada Kite'a.
 • Ajurweda

  Ajurweda przyszła do nas z Indii i naucza, że każda osoba ma wystarczająco dużo energii, aby być zdrowa. Książki o ajuwerdzie nauczają, że każdy z nas ma otwarte drzwi do zdrowego stylu życia, którego kluczem jest badanie i rozumienie ciała i jego potrzeb.

  Jeśli zdecydujesz się zacząć jeść na zasadach, jakie określa Ajurweda, przede wszystkim trzeba znać zasady diety:

  Jedz, kiedy jesteś głodny. Trzeba słuchać swojego ciała, aby zrozumieć jego poszczególne rytmy biologiczne. Ponieważ organizm najlepiej wie, kiedy powinieneś jeść. Przejadanie się absolutnie nie jest mile widziane. Jest jeden limit czasowy - na śniadanie, które należy zjeść do dziewiątej rano. Gotuj wyłącznie ze świeżych produktów. Tylko naturalne owoce i warzywa, najlepiej surowe. Rzeczywiście, podczas każdego przetwarzania produkty tracą znaczną część życiodajnej energii i aromatu. Przestrzegaj też zasad zgodności produktów.
  Jedz mleko lub jogurt oddzielnie od kwaśnych owoców, lub owoców cytrusowych. Jedz owoce oddzielnie od ziemniaków i innych produktów skrobiowych. Nie używaj mleka razem z innymi produktami białkowymi. Uwzględnij wszystkie 6 smaków w swojej diecie. Różne przyprawy są również bardzo ważne w żywieniu ajurwedyjskim. Zawierają wiele cennych substancji, które są korzystne dla organizmu. Ale nie powinieneś przesadzać, w przeciwnym razie możesz łatwo zepsuć nie tylko danie, ale także żołądek. Nie spiesz się podczas jedzenia.

  Raz w tygodniu umów się na post - przestrzegaj dowolnej diety. Na początku nie będzie łatwo przyzwyczaić się do ograniczeń, ale z czasem poczujesz lekkość i zrozumiesz piękno tej zasady.

 • Terapie manualne
  Terapie manualne są alternatywą dla leków w leczeniu bólu. W odróżnieniu od farmakologii nie maskują objawu, jakim jest ból głowy czy mięśni, ale eliminują jego przyczynę i łagodzą dolegliwości. Ból, chociaż daje duży dyskomfort, jest często naszym sprzymierzeńcem, to sygnał ze strony organizmu, że coś niepokojącego się w nim dzieje. Tłumiąc ból farmakologią, odcinamy się od komunikacji z własnym organizmem, nie likwidujemy przyczyny bólu, a w dłuższej perspektywie często pogłębiamy swoje dolegliwości. Dlatego warto sięgnąć po książki o terapii manualnej.
  Terapia manualna nie zawsze musi być wykonywana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę w gabinecie. Bardzo wiele technik możemy zastosować samodzielnie. Książki o terapii manualnej przybliżają metody, które możemy szybko i prosto włączyć do samoleczenia lub pomóc dzięki nim naszym bliskim. "Samodzielne usuwanie bólu Terapia powięzi" Jacka Skarbka, to pozycja, dzięki której nauczymy się technik przynoszących ulgę w najczęstszym bólu, jakiego doznajemy z różnych powodów - w bólu głowy. Techniki automasażu możemy nauczyć się także z książki "Uzdrawiający masaż ajurwedyjski" Stephane Marie i dr Denis Lamboley.
 • Przyroda i człowiek

  Piękno otaczającego nas świata było przez wieki chwalone przez poetów, artystów i pisarzy. Na przestrzeni wielu lat powstało setki tysięcy wierszy i piosenek, a także poważnych pozycji książkowych zostało poświęconych naturze. Trudno znaleźć prozę, w której nie byłoby opisu krajobrazu. Wpływ człowieka na środowisko jest globalny. Czynnik antropogeniczny staje się przodujący i bez jego uwzględnienia nie można zrozumieć i ocenić, co jeszcze stanie się z naszym wspólnym domem. Poziom wpływu człowieka na środowisko określa również, w jaki sposób zmieniona natura wpływa na dalszy rozwój naszego społeczeństwa. Natura w wąskim znaczeniu jest sferą naszego bytu i nas samych, a w szerokim znaczeniu-wszechświata, rozpatrywanego jako całość. W każdym razie to słowo oznacza to, co wymaga ostrożnej postawy i przede wszystkim poważnego traktowania, jeśli chodzi o studia natury i miejsca człowieka we wszechświecie.

  Oferowane przez nas książki o przyrodzie nie tylko opisują piękno i różnorodność otaczającego nas świata, ale przede wszystkim są to książki o przyrodzie i człowieku. Człowiek jest w nich pokazany jako jeden z elementów przyrody w każdym możliwym aspekcie. Tym samym jesteśmy w dużo większym stopniu w stanie łatwiej zrozumieć naszą rolę na ziemi, a jednocześnie odpowiedzialność, jaka ciąży na nas w zakresie zachowania równowagi ekologicznej i piękna przyrody. Zróżnicowana oferta sprawia, że każdy czytelnik znajdzie u nas coś odpowiedniego dla swoich indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

 • Kamienie szlachetne i minerały
 • Stres i mózg

  Narzekanie na stres jest w pewnym sensie oznaką naszej kultury i cywilizacji, której wyzwania wpływają na tak podstawowym poziomie naszego społeczeństwa. Stres stał się niemal tak powszechnym miejscem w małych rozmowach współczesnego świata, jak pogoda. W popularnym ujęciu stres odnosi się do wielu stanów organizmu, które reagują na trudności życiowe. Co jednak tak naprawdę się dzieje? Jak działa nasze ciało, jakie procesy zachodzą w stresie? Ludzkie zachowanie jest związane z mózgiem, determinuje to, jak postrzegamy nasze środowisko i jak na nie reagujemy.


  Książki o stresie pokazują nam, jak stres negatywnie wpływa na ludzki mózg i jego zachowanie. Pod wpływem stresu kora przedczołowa przestaje normalnie funkcjonować. Tymczasem kora przedczołowa jest jedną z najważniejszych części mózgu odpowiedzialną za wyższe funkcje, takie jak współczucie, podejmowanie decyzji, osąd, zdolność myślenia przed działaniem i kontrolowanie naszych działań. W stanie stresu wyższe części mózgu nie działają, a krew przepływa do jej „prymitywnych” części, które są odpowiedzialne za zachowanie instynktowne i odruchowe. Naukowcy przeprowadzili badania mózgu więźniów w więzieniach i stwierdzili, że przepływ krwi w mózgu osób popełniających poważne przestępstwa koncentruje się głównie w tych „prymitywnych” częściach mózgu. I pod wpływem stresu to samo dzieje się w mózgu każdej osoby. Książki o działaniu mózgu pokażą nam nie tylko, jakie są konsekwencje niewłaściwego funkcjonowania organizmu, ale też jak radzić sobie i przede wszystkim zapobiegać zabójczemu stresowi.

 • Joga, Fitness, Sztuki walki

  Dzisiaj joga odradza się, rozprzestrzeniając się coraz bardziej na całym świecie. Czy ta joga jest kontynuacją starożytnych tradycji? Czy może nowym, zmodernizowanym trendem? Niestety lub na szczęście wiele osób ukształtowało dość powierzchowny i oceniający pogląd na jogę. Trudno powiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Być może wynika to z przedstawicieli tej subkultury, którzy noszą kolorowe ubrania o dziwnym kroju i akcesoriach, być może inspirują nas bajki dla dzieci, w których chude joginki połykają miecze. W każdym razie zdaniem przeważającej większości ludzi, słowo „joga” wiąże się z czymś mistycznym, spowite mgłą zapomnienia i pełne „baśniowych” opowieści o nadludzkich zdolnościach mistrzów jogi, którzy potrafią medytować przez lata bez wstawania i żywić się jedynie energią słońca. Z tego powodu czasami słyszymy dziwne stwierdzenia o jodze, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.


  Książki o jodze mają udzielić nam odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i rozwiać wszelkie wątpliwości czym jest joga i jakie jest jej znaczenie w kontekście na przykład wschodnich sztuk walki. Książki o sztukach walki, mogą w tym sensie stanowić pomoc w wyborze odpowiedniej dyscypliny i sprawić, że dużo trafniej będziemy dekodować filozofię, jaka jest związana z daną sztuką walki. W tej sekcji znajdziesz wszelkiego rodzaju książki o jodze i sztukach walki, zarówno dla podstawowych, jak i dla zaawansowanych. Bogata oferta pozycji sprawi, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

 • Rozwój osobisty


  Właściwa książka we właściwym czasie może zmienić twoje życie. Książka jest czymś, co drastycznie różni się w zależności od perspektywy osoby ją czytającej. Książki o rozwoju osobistym obejmują szeroki zakres różnych dziedzin. Możesz znaleźć wskazówki dotyczące stylu życia, historie sukcesu i tytuły ukierunkowane na rozwój komunikacji i innych umiejętności. Ponadto książki poruszą cię nie tylko w życiu osobistym, ale także w życiu zawodowym.


  Rozwój osobisty to nauka i praktyka mające na celu poprawę twojego życia, zwłaszcza naszej kariery, edukacji, relacji, zdrowia, szczęścia, wydajności, duchowości i innych osobistych celów. Typowe aspekty rozwoju osobistego obejmują ustalanie celów, motywację, zmianę nawyków, podnoszenie świadomości, identyfikowanie wartości i przekonań dotyczących zmian i postępu.


  Zainteresowanie rozwojem osobistym nigdy nie było tak żywe, jak dziś. Rozwój osobisty nastąpił po raz pierwszy, gdy ludzie zdali sobie sprawę z dążenia do szczęścia i satysfakcji. W całej naszej historii nauczyliśmy się wiele o różnych sposobach poprawy naszego życia. Wyposażeni w naukę współczesnej psychologii ludzie mają więcej zasobów i informacji niż kiedykolwiek przedtem, jak wieść lepsze życie.


  Książki o rozwoju osobistym uzmysłowią ci, że jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Ludzie, którzy są na ścieżce rozwoju osobistego, rozumieją, że ich myślenie i działanie odgrywają dużą rolę w tym, czego chcą i otrzymują od życia. Pokażą ci także, że musisz zdefiniować, co chcesz, zanim możesz to osiągnąć. Wiele osób przechodzi przez życie bez wyraźnego celu. Musimy zidentyfikować nasze wartości w życiu, zanim będziemy mogli je osiągnąć.

 • Fizyka kwantowa i parapsychologia

  Organizm ludzki wytwarza różnorodne znane formy energii, dźwiękowe, magnetyczne, elektromagnetyczne. Jeśli założymy, że może dojść do ich spójności, a ponadto występują interakcje między wzajemnie skorelowanymi zjawiskami, nie można wykluczyć możliwości wywołania zmian materialnych w zakresie, w jakim mają one nowe właściwości. Co więcej, ludzki, żywy system jest włączony do systemu różnych ogromnych energii, którymi dysponuje. Może również stać się transformatorem jednej formy energii w drugą w zmienionej sytuacji mentalnej.


  Książki o fizyce kwantowej, a także książki o parapsychologii dedykowane są tym wszystkim, którzy chcą zrozumieć istotę działania naszego organizmu i jego roli we wszechświecie. W ostatnich rozważaniach niektórzy fizycy kwantowi doszli do wniosku, opartego na eksperymentach, że wielokrotnie wyniki tych eksperymentów są determinowane przez ich życzenia lub wyobrażenia, że w rzeczywistości zaangażowanie naszej świadomości musi być uwzględnione w procesach fizycznych. To prowadzi nas do tego, co nieustannie potwierdzają eksperymenty parapsychologiczne, a mianowicie, że zjawiska parapsychologiczne zawsze wiążą się z obecnością energii, które wydają się zachowywać inteligentnie.


  Książki tego typu udowadniają, że fizyka kwantowa jest podstawą nie tylko fizyki atomowej i jądrowej, elektrodynamiki i fizyki części elementarnych, ale także fizyki ciał stałych, radiotechniki, chemii, ale także biofizyki. Od interdyscyplinarnego podejścia do parapsychologii dochodzimy do wniosku, że parapsychologia to także biofizyka i dlatego obowiązują w niej ogólne zasady fizyki kwantowej.

 • Duchowość Wschodu

  Daleki wschód fascynuje nas od dawna. Różne religie wschodnie próbują dziś przekonać ludzi Zachodu, że nie są religiami, lecz metodami osiągania głębszej duchowości. Ponieważ ludzie zostali dziś wychowani w konwencjonalnym kłamstwie, że „wszystkie religie ostatecznie nauczają tych samych rzeczy” - dlatego też nie widzą, aby to rozróżnienie między „duchowymi” naukami religii a ich wierzeniami i praktykami było nie do utrzymania. Tu z pomocą przychodzą nam książki o religii wschodu i duchowości wschodu.

  Pozycje tego typu wyjaśniają nam, jaka jest różnica w kompleksowym rozumieniu duchowości między wschodem a zachodem, a także czym cechuje się religia wschodu. Książki opowiedzą nam o koncepcji osobistej autonomii, która ma zasadnicze znaczenie dla atrakcyjności tak zwanej „duchowości wschodniej”. Z drugiej strony „duchowość” na wschodzie polega na samorealizacji. Nie oznacza wady z naszej strony, ale zaczyna się od założenia, że mamy się dobrze, chociaż moglibyśmy być jeszcze lepsi, gdybyśmy znaleźli nasz duchowy potencjał i go urzeczywistnili.

  Hinduska duchowość jest zakorzeniona w przekonaniu, że dana osoba jest uwięziona w niekończącym się cyklu samsary (reinkarnacji). Odkupienie ( moksza ) polega na ucieczce z tego cyklu jednym z różnych środków - być może mistycznej jedności z Brahmanem, dyscyplinami jogi lub, najczęściej dzisiaj, oddaniem ( bhakti)) do osobistego boga lub bogini. W buddyzmie duchowość odgrywa podobną rolę, z tym wyjątkiem, że ucieczka polega na uświadomieniu sobie nietrwałości, a nawet pustki wszystkiego ( sunyata ), w tym nierzeczywistości samego siebie ( anatta ). W filozoficznym taoizmie duchowość polega na przyjęciu ciszy „akcji bez akcji” ( wu-wei ), z której może następnie wyłonić się prawdziwa Droga ( Tao ). Jednak aby zrozumieć te wszystkie zależności, należy sięgnąć po odpowiednie pozycje o duchowości.

 • Nowa myśl

  Rozwój duchowy obejmuje świadomość różnych aspektów jaźni, w tym cech, zachowań i uczuć. Zasadniczo, jest to psychologiczny stan, w którym sami stajemy się przedmiotem naszej uwagi.


  Samoświadomość jest jednym z pierwszych elementów własnej koncepcji. Chociaż samoświadomość jest czymś, co jest kluczowe dla tego, kim jesteś, nie jest to coś, na czym jesteś mocno skoncentrowany w każdej chwili każdego dnia. Zamiast tego samoświadomość zostaje wpleciona w to, kim jesteś i pojawia się w różnych punktach, w zależności od sytuacji i twojej osobowości.


  Coraz więcej osób przechodzących proces osobistej transformacji doświadcza różnych duchowych niebezpieczeństw - kryzysu, w którym proces wzrostu i zmian staje się chaosem i przytłaczającym. Osoby przechodzące podobne stany mogą odczuwać, że ich świadomość ich tożsamości jest zakłócona, że ich przeszłe wartości nie mają już zastosowania, a ich osobowość drży u samych podstaw. W wielu przypadkach nowe rzeczywistości mistyczne i duchowe nagle i dramatycznie wkraczają w ich życie, co może powodować strach i zamieszanie. W takich sytuacjach mogą odczuwać straszny niepokój, doświadczać trudności w codziennym życiu, pracy, relacjach międzyludzkich, a nawet martwić się o swoje zdrowie psychiczne. Tym ważniejsze stają się wtedy książki rozwoju duchowego, które mogą nam pomóc poukładać swój świat i stanowić swoisty przewodnik po nas samych. Książki o świadomości to propozycja nie tylko adresowana do osób zagubionych, ale też wszystkich tych, którzy chcą pełniej rozumieć samego siebie.

na strone
Wyświetlam 1 - 12 z 1008 produktów
Wyświetlam 1 - 12 z 1008 produktów