Książki

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

Książki o zdrowiu

Książki o zdrowiu są niezastąpionym źródłem wiedzy o funkcjonowaniu naszego organizmu i dotykających nas chorobach. Zdrowie ma ścisły związek z tym co jemy i jaki tryb życia prowadzimy, dlatego warto wiedzieć co jest dla niego dobre, a co nie. Wprowadzenie prostych "przepisów" do naszej codzienności umożliwia poprawę zdrowia i samopoczucia. Książki o zdrowiu i podobnej tematyce mogą stanowić wartościową lekcję dotyczącą rozwiązania danego problemu - zarówno fizycznego jak i psychologicznego. W książkach różnych autorów znajdziesz praktyczne porady dotyczące takich zagadnień jak profilaktyka zdrowotna, wpływ diety na ciało i umysł czy sposoby leczenia przewlekłych chorób prostymi metodami. Książki o zdrowiu rozwiną twoją wiedzę zaczerpniętą z natury, a co najważniejsze pomogą ci dokonywać świadomych wyborów w życiu. Dowiesz się o metodach oczyszczania organizmu, sposobach diagnozy pospolitych dolegliwości, poznasz podstawy medycyny chińskiej i akupunktury. Proponujemy najlepsze tytuły książek zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Obserwacja swojego organizmu jest kluczem do zdrowia. Zapraszamy do wyboru najlepszej pozycji dla siebie.

Książki  Jest 986 produktów.

Podkategorie

 • Zdrowie w naturze

  Kiedy współczesne metody leczenia nie pomagają często uciekamy się do sposobów alternatywnych. Medycyna naturalna opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na naturalnych metodach leczenia, takich jak zioła, nasiona i rośliny. Nie używa się w niej chemicznych leków ani technik, które ingerują w ciało człowieka. Medycyna naturalna jest wykorzystywana od wieków i ceniona w szczególności za brak skutków ubocznych. Stosuje się w niej techniki obejmujące masaże, ziołolecznictwo, leczenie światłem, kolorami, za pomocą drzew, kamieni, akupunktury czy homeopatii. W naszym serwisie można znaleźć książki poświęcone ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Książki z tego zakresu dają cenne wskazówki dotyczące utrzymania ciała w stanie równowagi. Medycyna naturalna może być krokiem w kierunku poznania własnego organizmu i podjęcia odpowiedzialności za swoje zdrowie. W tej kategorii proponujemy książki o naturalnym leczeniu, poświęconym tradycyjnym i sprawdzonym metodom leczenia w atrakcyjnych cenach. W ofercie posiadamy pozycje zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych. Wśród proponowanej literatury znajdziesz książki związane z naturalną medycyną, odkwaszaniem organizmu, leczeniem ziołami i pracą z umysłem w procesie zdrowienia.

 • Zdrowe jelita

  Zdrowe jelita to przede wszystkim właściwy sposób odżywania się, co pozwala nam na zachowanie naturalnej, dobroczynnej flory bakteryjnej jelit.

  Jak dbać o jelita?

  Jeśli zbyt często pojawiają się dolegliwości trawienne to znak, że czas zastanowić się jak zachować zdrowe jelita. Pierwszym krokiem musi być zmiana naszych przyzwyczajeń kulinarnych. Wskazane jest tutaj jedzenie dużej ilości gotowanych warzyw oraz owoców. Bardzo pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit mają kaszy jaglane, ryby, marchew z groszkiem czy kuskus. Niekorzystny – cebula, kapusta, kalafior oraz czosnek. Problemom jelitowym sprzyjają też niedobory cynku oraz witaminy D, trzeba więc stale je uzupełniać, stosując suplementy o wysokiej biodostępności. Oprócz cynku i witamin D, A, E i C ważna jest też krzemionka wpływająca na gojenie się podrażnionej błony śluzowej jelit. Jeśli stan jest poważny, trzeba się też wyposażyć w dobrej jakości preparat pro biotyczny. Środki te zawierają najwięcej szczepów bakterii niezbędnych do prawidłowego trawienia i przyswajania składników odżywczych.

 • Zdrowa tarczyca i Hashimoto
 • Ziołolecznictwo
  Ziołolecznictwo przeżywa obecnie ogromny renesans. Chętnie sięgamy po ziołowe leki jako alternatywę dla swoich chemicznych odpowiedników, ale coraz częściej także leczymy domowymi sposobami różne dolegliwości, opierając swoje terapie właśnie na ziołach. zioła jednak, o czym nie wolno zapominać bywają także bardzo silnymi truciznami, źle dobrane nie tylko nie pomogą, ale mogą nasilić dolegliwości lub spowodować nowe. Tu z pomocą przyjdą nam książki o ziołolecznictwie. Nie powinniśmy zaczynać przygody z ziołami bez podstawowej, ale rzetelnej i sprawdzonej wiedzy o działaniu ziół, ich wzajemnym oddziaływaniu oraz interakcjach np. z jedzeniem, lekami, czy np. słońcem (dla przykładu pijąc dziurawiec, powinniśmy ograniczyć kąpiele słoneczne).
  Początkujący zielarz lub zielarka powinna zaprzyjaźnić się z książką "Siła ziół - Dbanie o zdrowie jest prostsze, niż myślisz." Patrycji Machałek. W przystępnej formie autorka dzieli się sposobami na codzienne dolegliwości. Książki o ziołolecznictwie to także wiedza o profilaktyce i metodach nie tylko pomagającej w konkretnej dolegliwości, ale ogólnie usprawniających nasze ciało, jak na przykład pozycja "Zielony detoks" Zbigniewa T.Nowaka.
 • Kuchnia roślinna

  Coraz większa liczba osób czy to ze względów etycznych, czy też zdrowotnych, decyduje się na zmianę diety z mięsnej na wegetariańską.

  Współcześnie odżywianie bezmięsne jest dużo prostsze niż kiedyś. Istnieją książki kucharskie, które bazują wyłącznie na wegetariańskich przepisach, a Internet pełen jest pomysłów na wykorzystanie warzyw i owoców, do codziennego odżywiania się. Kuchnia roślina ma wiele zalet. Dania jarskie powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, dzięki spożywaniu mniejszej ilości szkodliwych nasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki większej ilości błonnika poprawia się trawienie. Dieta oparta na produktach pochodzenia roślinnego dostarcza mniej sacharozy, a więcej węglowodanów złożonych i błonnika pokarmowego. Jest też bogatsza w witaminy, a także magnez czy potas. Jednocześnie w dużej mierze eliminujemy szkodliwe dla nas konserwanty, antybiotyki czy leki weterynaryjne, które obecne są w spożywanych przez nas zwierzętach. Ostatecznie dieta jarska to doskonała profilaktyka i wsparcie sposób leczenia chorób cywilizacyjnych.

 • Diety, właściwe odżywianie
 • Medycyna chińska
  Świadome osoby coraz częściej nieufnie podchodzą do medycyny akademickiej. Główną wadą praktyki wielu lekarzy jest fakt, że leczą chorobę, bardzo konkretny wyizolowany objaw, ale nie patrzą na pacjenta holistycznie, czyli całościowo. Stąd odwrotowi od akademickiej medycyny towarzyszy renesans tradycyjnych metod leczenia, ziołolecznictwa, leczenia dietą itp. Łatwo tu niestety wpaść w pułapkę i zaufać różnej maści szarlatanom. Z pomocą mogą przyjść książki o medycynie chińskiej, które zawierają dawkę praktycznej, ale sprawdzonej i rzetelnej wiedzy.
  Tradycyjna medycyna chińska traktuje człowieka jako całość. W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej bardziej dąży do utrzymania równowagi w całym organizmie, a także między sferą ciała i umysłu, rozumiejąc, że tylko taka harmonia zapewnia zdrowie i długie życie w dobrostanie. Na początek warto sięgnąć po książkę "Medycyna chińska w praktyce" Hamid Montakab, która jest kompendium wiedzy o tradycyjnych i skutecznych sposobach terapii. Dobre książki o medycynie chińskiej odzwierciedlają podejście do pacjenta właśnie jako całości, dobrym przykładem takiego w pełni holistycznego podejście będzie " Chińska droga do zdrowia, spokoju i wolności Wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie" Gerada Kite'a.
 • Ajurweda
 • Terapie manualne
  Terapie manualne są alternatywą dla leków w leczeniu bólu. W odróżnieniu od farmakologii nie maskują objawu, jakim jest ból głowy czy mięśni, ale eliminują jego przyczynę i łagodzą dolegliwości. Ból, chociaż daje duży dyskomfort, jest często naszym sprzymierzeńcem, to sygnał ze strony organizmu, że coś niepokojącego się w nim dzieje. Tłumiąc ból farmakologią, odcinamy się od komunikacji z własnym organizmem, nie likwidujemy przyczyny bólu, a w dłuższej perspektywie często pogłębiamy swoje dolegliwości. Dlatego warto sięgnąć po książki o terapii manualnej.
  Terapia manualna nie zawsze musi być wykonywana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę w gabinecie. Bardzo wiele technik możemy zastosować samodzielnie. Książki o terapii manualnej przybliżają metody, które możemy szybko i prosto włączyć do samoleczenia lub pomóc dzięki nim naszym bliskim. "Samodzielne usuwanie bólu Terapia powięzi" Jacka Skarbka, to pozycja, dzięki której nauczymy się technik przynoszących ulgę w najczęstszym bólu, jakiego doznajemy z różnych powodów - w bólu głowy. Techniki automasażu możemy nauczyć się także z książki "Uzdrawiający masaż ajurwedyjski" Stephane Marie i dr Denis Lamboley.
 • Przyroda i człowiek
 • Stres i mózg
 • Joga, Fitness, Sztuki walki
 • Rozwój osobisty
 • Fizyka kwantowa i parapsychologia
 • Duchowość Wschodu
 • Nowa myśl
na strone
Wyświetlam 1 - 12 z 986 produktów
Wyświetlam 1 - 12 z 986 produktów