Książki

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

Książki o zdrowiu

Książki o zdrowiu są niezastąpionym źródłem wiedzy o funkcjonowaniu naszego organizmu i dotykających nas chorobach. Zdrowie ma ścisły związek z tym co jemy i jaki tryb życia prowadzimy, dlatego warto wiedzieć co jest dla niego dobre, a co nie. Wprowadzenie prostych "przepisów" do naszej codzienności umożliwia poprawę zdrowia i samopoczucia. Książki o zdrowiu i podobnej tematyce mogą stanowić wartościową lekcję dotyczącą rozwiązania danego problemu - zarówno fizycznego jak i psychologicznego. W książkach różnych autorów znajdziesz praktyczne porady dotyczące takich zagadnień jak profilaktyka zdrowotna, wpływ diety na ciało i umysł czy sposoby leczenia przewlekłych chorób prostymi metodami. Książki o zdrowiu rozwiną twoją wiedzę zaczerpniętą z natury, a co najważniejsze pomogą ci dokonywać świadomych wyborów w życiu. Dowiesz się o metodach oczyszczania organizmu, sposobach diagnozy pospolitych dolegliwości, poznasz podstawy medycyny chińskiej i akupunktury. Proponujemy najlepsze tytuły książek zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Obserwacja swojego organizmu jest kluczem do zdrowia. Zapraszamy do wyboru najlepszej pozycji dla siebie.

Książki  Jest 1005 produktów.

Podkategorie

 • Zdrowie w naturze

  Kiedy współczesne metody leczenia nie pomagają często uciekamy się do sposobów alternatywnych. Medycyna naturalna opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na naturalnych metodach leczenia, takich jak zioła, nasiona i rośliny. Nie używa się w niej chemicznych leków ani technik, które ingerują w ciało człowieka. Medycyna naturalna jest wykorzystywana od wieków i ceniona w szczególności za brak skutków ubocznych. Stosuje się w niej techniki obejmujące masaże, ziołolecznictwo, leczenie światłem, kolorami, za pomocą drzew, kamieni, akupunktury czy homeopatii. W naszym serwisie można znaleźć książki poświęcone ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Książki z tego zakresu dają cenne wskazówki dotyczące utrzymania ciała w stanie równowagi. Medycyna naturalna może być krokiem w kierunku poznania własnego organizmu i podjęcia odpowiedzialności za swoje zdrowie. W tej kategorii proponujemy książki o naturalnym leczeniu, poświęconym tradycyjnym i sprawdzonym metodom leczenia w atrakcyjnych cenach. W ofercie posiadamy pozycje zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych. Wśród proponowanej literatury znajdziesz książki związane z naturalną medycyną, odkwaszaniem organizmu, leczeniem ziołami i pracą z umysłem w procesie zdrowienia.

 • Zdrowe jelita

  Zdrowe jelita to przede wszystkim właściwy sposób odżywania się, co pozwala nam na zachowanie naturalnej, dobroczynnej flory bakteryjnej jelit.

  Jak dbać o jelita?

  Jeśli zbyt często pojawiają się dolegliwości trawienne to znak, że czas zastanowić się jak zachować zdrowe jelita. Pierwszym krokiem musi być zmiana naszych przyzwyczajeń kulinarnych. Wskazane jest tutaj jedzenie dużej ilości gotowanych warzyw oraz owoców. Bardzo pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit mają kaszy jaglane, ryby, marchew z groszkiem czy kuskus. Niekorzystny – cebula, kapusta, kalafior oraz czosnek. Problemom jelitowym sprzyjają też niedobory cynku oraz witaminy D, trzeba więc stale je uzupełniać, stosując suplementy o wysokiej biodostępności. Oprócz cynku i witamin D, A, E i C ważna jest też krzemionka wpływająca na gojenie się podrażnionej błony śluzowej jelit. Jeśli stan jest poważny, trzeba się też wyposażyć w dobrej jakości preparat pro biotyczny. Środki te zawierają najwięcej szczepów bakterii niezbędnych do prawidłowego trawienia i przyswajania składników odżywczych.

 • Zdrowa tarczyca i Hashimoto

  Choroba Hashimoto jest rodzajem zapalenia tarczycy. Występuje, gdy twój układ odpornościowy atakuje tarczycę - mały gruczoł zlokalizowany u podstawy szyi, pod jabłkiem Adama. Tarczyca (tarczyca) jest częścią układu hormonalnego, który syntetyzuje hormony w celu koordynowania wielu funkcji organizmu. Więcej o tej chorobie dowiemy się czytając książki o tarczycy, oraz książki o hashimoto.

  Choroba Hashimoto jest również znana jako przewlekłe chłoniakowe lub autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Zapalenie w chorobie Hashimoto często prowadzi do niewydolności tarczycy ( niedoczynności tarczycy ). Najczęściej występuje u kobiet w średnim wieku.

  Na początku możesz nie zauważyć objawów choroby Hashimoto lub zaobserwować pogrubienie przedniej części krtani (wole). Choroba Hashimoto powoli postępuje z biegiem lat i powoduje przewlekłe uszkodzenie tarczycy, co prowadzi do zmniejszenia zawartości hormonów we krwi. Objawy choroby Hashimoto sprowadzają się głównie do objawów niedoczynności tarczycy

  • Zmęczenie i powolność
  • Nadwrażliwość na zimno
  • Zaparcia
  • Blada, sucha skóra
  • Opuchnięta twarz
  • Ochrypły głos
  • Przyrost masy ciała z nieznanych przyczyn, występujący rzadko i rzadko przekraczający 5-10 kilogramów, z których większość jest płynna
  • Ból mięśni, zwiększona wrażliwość i ograniczona ruchliwość, szczególnie w ramionach i biodrach
  • Ból i ograniczona ruchliwość stawów, obrzęk kolan lub małe stawy dłoni i stóp
  • Osłabienie mięśni, szczególnie kończyn dolnych
  • Nadmierne lub długotrwałe krwawienie miesiączkowe (krwotok miesiączkowy)
  • Depresja
 • Ziołolecznictwo
  Ziołolecznictwo przeżywa obecnie ogromny renesans. Chętnie sięgamy po ziołowe leki jako alternatywę dla swoich chemicznych odpowiedników, ale coraz częściej także leczymy domowymi sposobami różne dolegliwości, opierając swoje terapie właśnie na ziołach. zioła jednak, o czym nie wolno zapominać bywają także bardzo silnymi truciznami, źle dobrane nie tylko nie pomogą, ale mogą nasilić dolegliwości lub spowodować nowe. Tu z pomocą przyjdą nam książki o ziołolecznictwie. Nie powinniśmy zaczynać przygody z ziołami bez podstawowej, ale rzetelnej i sprawdzonej wiedzy o działaniu ziół, ich wzajemnym oddziaływaniu oraz interakcjach np. z jedzeniem, lekami, czy np. słońcem (dla przykładu pijąc dziurawiec, powinniśmy ograniczyć kąpiele słoneczne).
  Początkujący zielarz lub zielarka powinna zaprzyjaźnić się z książką "Siła ziół - Dbanie o zdrowie jest prostsze, niż myślisz." Patrycji Machałek. W przystępnej formie autorka dzieli się sposobami na codzienne dolegliwości. Książki o ziołolecznictwie to także wiedza o profilaktyce i metodach nie tylko pomagającej w konkretnej dolegliwości, ale ogólnie usprawniających nasze ciało, jak na przykład pozycja "Zielony detoks" Zbigniewa T.Nowaka.
 • Kuchnia roślinna

  Coraz większa liczba osób czy to ze względów etycznych, czy też zdrowotnych, decyduje się na zmianę diety z mięsnej na wegetariańską.

  Współcześnie odżywianie bezmięsne jest dużo prostsze niż kiedyś. Istnieją książki kucharskie, które bazują wyłącznie na wegetariańskich przepisach, a Internet pełen jest pomysłów na wykorzystanie warzyw i owoców, do codziennego odżywiania się. Kuchnia roślina ma wiele zalet. Dania jarskie powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, dzięki spożywaniu mniejszej ilości szkodliwych nasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki większej ilości błonnika poprawia się trawienie. Dieta oparta na produktach pochodzenia roślinnego dostarcza mniej sacharozy, a więcej węglowodanów złożonych i błonnika pokarmowego. Jest też bogatsza w witaminy, a także magnez czy potas. Jednocześnie w dużej mierze eliminujemy szkodliwe dla nas konserwanty, antybiotyki czy leki weterynaryjne, które obecne są w spożywanych przez nas zwierzętach. Ostatecznie dieta jarska to doskonała profilaktyka i wsparcie sposób leczenia chorób cywilizacyjnych.

 • Diety, właściwe odżywianie

  Wiele osób stara się dzisiaj prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiać sport, a także przejść na właściwe odżywianie. Istnieje wiele diet, które pomagają szybko zmniejszyć wagę, ale efekt nie zawsze jest stały, ponieważ utracone kilogramy szybko wracają. Aby tego uniknąć, powinieneś trzymać się odpowiedniego menu. Dużo informacji i wiedzy dostarczą nam książki o właściwym odżywianiu i książki z dietami.
  Rezultat stosowania diety będzie zauważalny już po miesiącu. W zbilansowanej diecie znajdują się wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym witaminy i minerały, które mogą poprawić zdrowie i samopoczucie. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać przy takiej diecie, jeśli nie zastosujesz się do wskazówek, waga w końcu zacznie ponownie przybierać na wadze. Zasady diety powinny obejmować:
  Rano i po południu możesz jeść więcej jedzenia niż wieczorem, ponieważ metabolizm w ciągu dnia przyspiesza. Wieczorem powinieneś przygotować lekką kolację, a także zrezygnować z jedzenia słodyczy.

  Aby proces przyswajania pożywienia był szybszy i bardziej kompletny, należy podzielić posiłek na sześć części. Nie rób zbyt długich przerw, aby nie odczuwać głodu.

  Będziesz musiał zrezygnować z wszelkich fast foodów, a także tłustych potraw, co pomoże szybciej schudnąć.
  Zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w złożone węglowodany, uzupełnienie diety o świeże owoce. Przyspieszy to proces odchudzania.

  Aby zachować wynik, będziesz musiał przyzwyczaić się do tej zasady żywienia, ponieważ tylko ciągłe przestrzeganie zasad pomoże utrzymać harmonię sylwetki.

  Przy wyborze produktów ważne jest, aby dodać do menu takie składniki, które są bogate w minerały, błonnik, witaminy i inne składniki.

 • Medycyna chińska
  Świadome osoby coraz częściej nieufnie podchodzą do medycyny akademickiej. Główną wadą praktyki wielu lekarzy jest fakt, że leczą chorobę, bardzo konkretny wyizolowany objaw, ale nie patrzą na pacjenta holistycznie, czyli całościowo. Stąd odwrotowi od akademickiej medycyny towarzyszy renesans tradycyjnych metod leczenia, ziołolecznictwa, leczenia dietą itp. Łatwo tu niestety wpaść w pułapkę i zaufać różnej maści szarlatanom. Z pomocą mogą przyjść książki o medycynie chińskiej, które zawierają dawkę praktycznej, ale sprawdzonej i rzetelnej wiedzy.
  Tradycyjna medycyna chińska traktuje człowieka jako całość. W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej bardziej dąży do utrzymania równowagi w całym organizmie, a także między sferą ciała i umysłu, rozumiejąc, że tylko taka harmonia zapewnia zdrowie i długie życie w dobrostanie. Na początek warto sięgnąć po książkę "Medycyna chińska w praktyce" Hamid Montakab, która jest kompendium wiedzy o tradycyjnych i skutecznych sposobach terapii. Dobre książki o medycynie chińskiej odzwierciedlają podejście do pacjenta właśnie jako całości, dobrym przykładem takiego w pełni holistycznego podejście będzie " Chińska droga do zdrowia, spokoju i wolności Wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie" Gerada Kite'a.
 • Ajurweda

  Ajurweda przyszła do nas z Indii i naucza, że każda osoba ma wystarczająco dużo energii, aby być zdrowa. Książki o ajuwerdzie nauczają, że każdy z nas ma otwarte drzwi do zdrowego stylu życia, którego kluczem jest badanie i rozumienie ciała i jego potrzeb.

  Jeśli zdecydujesz się zacząć jeść na zasadach, jakie określa Ajurweda, przede wszystkim trzeba znać zasady diety:

  Jedz, kiedy jesteś głodny. Trzeba słuchać swojego ciała, aby zrozumieć jego poszczególne rytmy biologiczne. Ponieważ organizm najlepiej wie, kiedy powinieneś jeść. Przejadanie się absolutnie nie jest mile widziane. Jest jeden limit czasowy - na śniadanie, które należy zjeść do dziewiątej rano. Gotuj wyłącznie ze świeżych produktów. Tylko naturalne owoce i warzywa, najlepiej surowe. Rzeczywiście, podczas każdego przetwarzania produkty tracą znaczną część życiodajnej energii i aromatu. Przestrzegaj też zasad zgodności produktów.
  Jedz mleko lub jogurt oddzielnie od kwaśnych owoców, lub owoców cytrusowych. Jedz owoce oddzielnie od ziemniaków i innych produktów skrobiowych. Nie używaj mleka razem z innymi produktami białkowymi. Uwzględnij wszystkie 6 smaków w swojej diecie. Różne przyprawy są również bardzo ważne w żywieniu ajurwedyjskim. Zawierają wiele cennych substancji, które są korzystne dla organizmu. Ale nie powinieneś przesadzać, w przeciwnym razie możesz łatwo zepsuć nie tylko danie, ale także żołądek. Nie spiesz się podczas jedzenia.

  Raz w tygodniu umów się na post - przestrzegaj dowolnej diety. Na początku nie będzie łatwo przyzwyczaić się do ograniczeń, ale z czasem poczujesz lekkość i zrozumiesz piękno tej zasady.

 • Terapie manualne
  Terapie manualne są alternatywą dla leków w leczeniu bólu. W odróżnieniu od farmakologii nie maskują objawu, jakim jest ból głowy czy mięśni, ale eliminują jego przyczynę i łagodzą dolegliwości. Ból, chociaż daje duży dyskomfort, jest często naszym sprzymierzeńcem, to sygnał ze strony organizmu, że coś niepokojącego się w nim dzieje. Tłumiąc ból farmakologią, odcinamy się od komunikacji z własnym organizmem, nie likwidujemy przyczyny bólu, a w dłuższej perspektywie często pogłębiamy swoje dolegliwości. Dlatego warto sięgnąć po książki o terapii manualnej.
  Terapia manualna nie zawsze musi być wykonywana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę w gabinecie. Bardzo wiele technik możemy zastosować samodzielnie. Książki o terapii manualnej przybliżają metody, które możemy szybko i prosto włączyć do samoleczenia lub pomóc dzięki nim naszym bliskim. "Samodzielne usuwanie bólu Terapia powięzi" Jacka Skarbka, to pozycja, dzięki której nauczymy się technik przynoszących ulgę w najczęstszym bólu, jakiego doznajemy z różnych powodów - w bólu głowy. Techniki automasażu możemy nauczyć się także z książki "Uzdrawiający masaż ajurwedyjski" Stephane Marie i dr Denis Lamboley.
 • Przyroda i człowiek
 • Stres i mózg
 • Joga, Fitness, Sztuki walki
 • Rozwój osobisty
 • Fizyka kwantowa i parapsychologia
 • Duchowość Wschodu
 • Nowa myśl
na strone
Wyświetlam 1 - 12 z 1005 produktów
Wyświetlam 1 - 12 z 1005 produktów