Obniżka! Jeszcze w tym życiu Sayadaw U Pandita Powiększ

Jeszcze w tym życiu Sayadaw U Pandita

Nowy

Nauki Buddy prowadzące ku wyzwoleniu

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,50 zł.


10,00 zł

-25,00 zł

35,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

W tym właśnie życiu zawiera pouczenia skierowane do zachodnich uczniów podczas intensywnego odosobnienia medytacyjnego. Zaczyna się od podstawowych instrukcji dotyczących chodzonej i siedzącej medytacji by dalej szczegółowo opisać etapy praktyki, łącznie z rozpoznawaniem i radzeniem sobie z problemami mogącymi się pojawić w miarę pogłębiania wglądu.
Chwila po chwili przyglądanie się sercu i umysłowi jest zgodne ze słowami Buddy źródłowych tekstów palijskich. Poparte czterdziestoletnim doświadczeniem nauczania instrukcje są proste i konkretne, idealne zarówno dla początkującego jak i dla zaawansowanego adepta medytacji.
Wzbogacona licznymi historiami i anegdotami książka "Jeszcze w tym życiu" jest niezrównanym przewodnikiem wewnętrznego terytorium medytacji.
To jasna, niezawodna mapa wiodąca do opisanej przez Buddę całkowitej wolności serca i umysłu.


Sayadaw U Pandita wstąpił do klasztoru w odosobnionej wiosce w Birmie mając siedem lat. Został słynnym, wybitnym nauczycielem tradycji Mahasi Sayadaw znanego z ożywienia na nowo i rozwinięcia rygorystycznych technik medytacyjnych znalezionych w starożytnych tekstach.
Sayadaw U Pandita naucza ze swojego własnego, dogłębnego doświadczenia medytacyjnego jakie zdobył przez ponad sześćdziesiąt dwa lata treningu klasztornego i szczegółowych studiów sutt palijskich.
Od roku 1951 nauczał tysiące uczniów i podróżował do wielu krajów Azji, USA, Europy i Australii by prowadzić odosobnienia. Jest obecnie opatem klasztoru Panditarama i ośrodka medytacyjnego w Rangunie gdzie naucza wyświęconych jak i świeckich uczniów z Azji i Zachodu.

`Birmański nauczyciel medytacji Sayadaw U Pandita to ten najrzadszy rodzaj nauczyciela, który potrafi pokazać nam że wolność jest tak bliska jak oddech i tak podstawowa jak pojedynczy krok. W tej książce opisuje ścieżkę Buddy i wzywa nas wszystkich na tę bohaterską wyprawę wyzwolenia. To prawdziwie żywy przekaz nauk Buddy... bezpośredni i wyraźny przewodnik uwolnienia umysłu tu i teraz. Nauki Buddy może urzeczywistnić każdy z nas. W tym właśnie życiu pokazuje jak.`
Joseph Goldstein, autor Doświadczenia wglądu

`W tym właśnie życiu jest wyjątkowo precyzyjną i dogłębną analizą stanów umysłu i praktyki medytacji napisaną w nadzwyczaj jasnym i czytelnym stylu.`
Roger Welsh, profesor psychiatrii i filozofii, University of California

Wydawnictwo: Kandzeon

Rok wydania: 2004

Format: 145x210

Ilość stron: 296

30 Innych produktów z tej kategorii